CityNet-in əsas tərəfdaşlığı ilə GameSummit festivalı keçiriləcək
CityNet internet provayderi Azərbaycanda növbəti dəfə baş tutacaq kütləvi oyun festivalı olan GameSummit-in əsas tərəfdaşıdır.
Dekabrın 9-da “Flame Towers, Fairmont Baku Hotel”də keçiriləcək GameSummit bu dəfə də ölkənin bütün oyun həvəskarları, kospleyerləri eləcə də gik mədəniyyəti və komiks sevən insanlarını bir araya toplayacaq. GameSummit Baku Winter Edition adı altında keçiriləcək bu festival həm onlayn, həm də oflayn formatda ən müxtəlif əyləncələr vasitəsilə oyun həvəsindən zövq almaq üçün möhtəşəm bir platforma olacaq.
Festival zamanı maraqlı və fərqli simulyatorlar da daxil olmaqla, müxtəlif oyunlar üzrə turnirlər və çempionatlar keçiriləcək. Festival çərçivəsində CityNet adlı xüsusi arenada Azərbaycanın ən güclü kiberidman komandalarının iştirakı ilə keçiriləcək ‘Fortnite’, ‘Valorant’, ‘CS2’, ‘Dota2’, ‘League of Legends’ kimi oyunların çempionatlarının şou oyunları və final mərhələləri baş tutacaq. Həmçinin, keçmişin məşhur klassik hit oyunlarının atmosferini yenidən yaşadacaq retro və stolüstü oyun çempionatları da təşkil olunacaq. GameSummit festivalında ənənəvi olaraq bu dəfə də hər kəsin son virtual əyləncədən həzz ala biləcəyi, tamaşaçını ekran arxasındakı xəyali dünyaya aparan VR zonası ziyarətçilər üçün açıq olacaq.
CityNet-in əsas tərəfdaşlığı ilə ölkəmizdə artıq ikinci dəfədir ki, keçiriləcək bu kütləvi tədbir hər bir iştirakçının maraqlı oyun dünyasına düşə biləcəyi, emosiyalar və unudulmaz sərgüzəştlər yaşaya biləcəyi bir festivala çevrilməyi hədəfləyib. Qeyd edək ki, CityNet bundan öncə iyun ayında bu festivalı əsas tərəfdaş qismində dəstəkləmişdi.

При генеральном партнерстве CityNet состоится фестиваль GameSummit
Интернет-провайдер CityNet является генеральным партнером GameSummit, масштабного игрового фестиваля, проходящего в очередной раз в Азербайджане.
GameSummit, который состоится 9 декабря в отеле ‘Flame Towers, Fairmont Baku Hotel’, вновь соберет всех любителей игр, косплееров страны, а также поклонников гик-культуры и комиксов. Фестиваль, под названием GameSummit Baku Winter Edition, станет отличной площадкой, где можно будет насладиться играми и разнообразными развлечениями как онлайн, так и офлайн.
В рамках фестиваля будут организованы турниры и чемпионаты по различным играм, включая увлекательные и разнообразные симуляторы. На специальной арене под названием CityNet, при участии сильнейших киберспортивных команд Азербайджана, будут представлены шоу-матчи и финальные этапы чемпионатов по играм ‘Fortnite’, ‘Valorant’, ‘CS2’, ‘Dota2’ и ‘League of Legends’. Также будут организованы чемпионаты по ретро-геймингу и настольным играм, которые воссоздадут атмосферу знаменитых классических хитовых игр прошлого. На фестивале GameSummit, по традиции, для посетителей будет открыта VR-зона, где каждый сможет насладиться новейшими виртуальными развлечениями, переносящими зрителей в воображаемые миры за экраном.
Это масштабное мероприятие, которое будет проведено в нашей стране уже во второй раз при генеральном партнерстве CityNet, нацелено стать уникальным фестивалем, где каждый участник сможет погрузиться в мир интересных игр, испытать эмоции и пережить незабываемые приключения. Следует отметить, что CityNet ранее поддержал этот фестиваль в качестве генерального партнера в июне.